YÜKSEKTE GÜVENLİ ÇALIŞMA EĞİTİMİ

İstanbul’un yanı başında Tekirdağ ili Çorlu, Çerkezköy, Ergene ilçelerinde, Avrupa Serbest Bölgede, Velimeşe OSB’de ve çevre illerde (İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne) Yüksekte Güvenli Çalışma Eğitimi vermekteyiz.

Eğitim Kapsamı:
Yüksekte Güvenli Çalışma Eğitimi’nde, Yapı İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği, İş Ekipmanları Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği
Amerikan OSHA 1926.500 Yüksekten Düşmeye Karşı Korunma Standardı kapsamında yer alan iş ve proses güvenliği gerekliliklerin hayata geçirilmesi için pratik yöntemler ve çeşitli işletme tecrübeleri anlatılmaktadır.
Eğitim esnasında grup aktivitesi olarak işletme şartlarına özel yüksekte yapılan çalışmalar ele alınmakta ve bu işler için tedbirler tariflenerek İş İzin Formları hazırlanmaktadır.
Katılımcılar Emniyet Kemeri, Çift Kancalı Lanyard, Yatay Yaşam Hattı, Halat Tutucu ve Geri Sarımlı Düşüş Tutucuyu işe uygun olarak seçme konusunda teorik eğitim almakta ve işletme şartlarının uygun olması durumunda bu ekipmanları sahada pratik olarak kullanma fırsatına sahip olmaktadır.

Süre: 8 saat

Hedef Kitle:

Yüksekte Güvenli Çalışma Eğitimi’nde hedef kitleyi, İşletme Çalışanları, Mühendisleri ve Yöneticileri, Bakım Çalışanları, Mühendisleri ve Yöneticileri , Yatırım Planlama Mühendisleri ve Yöneticileri, Teknik Hizmetler/Site Çalışanları, Mühendisleri ve Yöneticileri, İş Güvenliği Uzmanları ve Yöneticileri, Çevre Mühendisleri ve Yöneticileri, Endüstriyel İtfaiyeciler ve Yöneticileri oluşturmaktadır.

Yüksekte Güvenli Çalışma Eğitimi
İskelede Güvenli Çalışma Eğitimi

Eğitim esnasında endüstriyel tesislerde yüksekte güvenli çalışma teknikleri, işin yapılacağı zemine göre görselleştirilerek anlatılmaktadır.

Yüksekte çalışma kapsamında,

Çatı üstünde yapılan çalışmalar
Tavan vincinde bakım çalışması
Makaslı platform üzerinde çalışmalar
Boru köprüsü üzerinde yapılan çalışmalar
Yüksek iş istasyonlarında yapılan çalışmalar
İskele üzerinde yapılan çalışmalar
Gemici merdiveninde yapılan çalışmalar
Zemin açıklıkları çevresinde çalışmalar

pratik çözüm önerileri ve iyi uygulama örnekleri ile ele alınmaktadır.