Kapalı Alan Eğitim İstasyonu

Kapalı Alan Eğitim İstasyonu Özellikleri

Kapalı Alan Eğitim Konteyneri 40 m2’dir.

Sistem NFPA 1402’ye uygundur. (Yangın Eğitimi ve İlgili Tesislere İlişkin Standart)

Yeniden Yapılandırılabilir Kapalı Alan Eğitim Tesisi aşağıdakilerden oluşan Kentsel Arama Kurtarma Labirent Sistemini içerir.

Konteyner tabanından tavanına kadar çeşitli tip ve yüksekliklerde çelik panellerden oluşan Alçak ve Yüksek Sürünme Alanları bulunur.

Ek olarak, Kablo Galerisi ve Rampa Parkuru içerir. Sistemdeki panel konfigürasyonu 360 derece dönecek şekilde yapılandırılmıştır. Böylece Kullanıcı farklı eğitim senaryoları oluşturabilmektedir.

Konteyner içinde, 4.8 m uzunluğunda Yüksek Platform bulunmaktadır. Platform yarı yükseklikte yeniden yapılandırılabilir çelik panelleri montaj edilecek şekilde tasarlanmıştır. Paneller platform tabanından konteyner tavanına kadar uzanır. Sistem kullanıcının, panelleri 360 derece döndüreceği şekilde yapılandırılmıştır.

Yüksek platformun altında, bina çökme senaryosunu simüle etmek için konteyner duvarına mesnetli çıkarılabilir İksa Uygulama Seti bulunmaktadır.

Konteyner, zemini ile tavanı arasında uzanan Duvardan Geçme Eğitim Alanı içermektedir. Bu alan Hafif Yapıların Duvarını Kırarak Geçme senaryolarına hazırlık için kullanılmaktadır.

Konteyner tabanından yüksek platforma ulaşmak için çıkarılabilir Merdiven bulunur.

İksa Uygulama Alanına ulaşmak için kilitlenebilir Alt Yan Erişim Kapağı bulunmaktadır.

Yüksek platforma erişim için menteşeli ve kilitlenebilir Üst Yan Erişim Kapağı bulunmaktadır.

Konteyner üzerinde OSHA standartlarına uygun, Galvanizli Korkuluk, Topukluk ve Petek Izgaradan oluşan güvenli ve stabil platform bulunmaktadır. Petek ızgara platform, konteyner çatısının tamamını kapsamaktadır. Petek ızgara kaymaz ve eğilmez eğitim alanı sağlamaktadır.

Konteynerin çatısına erişim için OSHA standartlarına uygun Galvanizli Kafesli Gemici Merdiven bulunmaktadır.

Konteynerin ön-sol kenarında Kapalı Alan Tatbikat Borusu ve kilitlenebilir kapağı bulunmaktadır. Kapalı Alan Tatbikat Borusu ile konteyner zeminine ve Konteyner çatısına ulaşım sağlanmaktadır. Konteyner çatısına çıkışta kilitlenebilir bir menhol kapağı bulunmaktadır.

Konteyner çatısında Kapalı Tanktan Kurtarma Senaryoları için Galvanizli Depolama Tankı bulunur. Depolama tankının üstünde ve zemininde kilitlenebilir ulaşım kapakları yer alır.Tank zeminindeki kapak, konteyner içine erişim için de kullanılmaktadır.

Kapalı Alan Eğitim Konteyneri üzerinde, Onay Kuruluşu tarafından düzenlenen NFPA 1402’ye uygunluğunu gösterir Plakart yer alır.

Sisteme giriş, Konteynerin yan duvarında yer alan 1 adet Standart Personel Kapısı ile yapılır.

Sistemden çıkış, konteynerin bir ucunda bulunan Fabrika Konteyner Kargo Kapılarından yapılır.

Kaymaz bir eğitim yüzeyi sağlamak için konteyner döşemesine Kaymayı Önleyici Güverte Astarı uygulanır.