ACİL DURUM MÜDAHALE KONTEYNERİ

Deprem, Sel, Kimyasal Sızıntısı, Yangın vb afetlerde Acil Durum Müdahale Konteyneri içinde yer alan Konvansiyonel Ekipmanları ve Kişisel Koruyucu Donanımları kullanarak Arama Kurtarma Faaliyetlerinde görev alabilirsiniz. Deprem Konteyneri içinde yer alan Jeneratör ve Kırıcı Deliciler ile Deprem sonrası akut dönemde Arama Kurtarma Faaliyeti gerçekleştiren müdahale ekiplerine destek olabilirsiniz.

Acil Durum Müdahale Konteyneri içinde yer alan Motopomp ile Sel baskını sonrası su tahliye işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Afet Konteyneri içinde yer alan El Aletleri ile hassas kurtarma faaliyetlerinde molozların uzaklaştırılmasını sağlayabilirsiniz.

Afet Konteynerinde yer alan Kişisel Koruyucu Donanımlar ile niteliği bilinen lokal Kimyasal Sızıntılara müdahale edebilir, kontaminasyonu sınırlayabilirsiniz.

Acil Durum Müdahale Konteyneri içinde yer alan Sedye ve İlkyardım Ekipmanları kullanarak yaralıyı İlkyardımcı nezaretinde stabil hale getirip güvenli bölgeye ulaştırabilirsiniz.

İki tip Deprem Müdahale Konteyneri üretilmektedir. Birinci tip, 10 feet Çelik ISO Konteyneri olup, dış darbelere dayanıklıdır. İkinci tip ise izolasyonlu Sandviç Panel Konteynerdir. Konteynerlerde Arama Kurtarma Faaliyetleri esnasında aynı anda 2 kişi barınabilir. İçinde çift katlı ranza ve 3 katlı depolama rafı yer almaktadır. Sandviç panel konteynere talep üzerine mini aydınlatma ve havalandırma penceresi eklenebilmektedir. Konteyner ölçüleri 2.4*3*2.6 m (E*B*Y).

Deprem Konteynerinde kullanılan çelik konstrüksiyon kumlandıktan sonra uzun yıllar paslanmaya direnç gösterecek yüzey kalitesinde turuncu renge (çerçeve) boyanmaktadır. Duvar panelleri galvaniz üzeri beyaz renk fırın boyalı izolasyonlu sac panellerden oluşmaktadır. Yağmur sızdırmaz özelliktedir.